19 ekim 2011 hakkâri-çukurca saldırısı

  1. pkk çukurca ya 8 ayrı noktadan saldırı düzenledi. resmi rakam olarak 24 şehit, 18 yaralı dendi. yaralıların adını hiç bir yerde duydunuz mu? ilginçtir ağır yada hafif yaralı tarifi nedense bu çatışmada kullanılmadı. böyle toplu şehit olunca resmi törenle uğurlama yapılırken ilk kez bu sefer resmi tören yok. şehit cenazeleri için sadece memleketlerinde tören yapılacak.

    neden böyle yapıldı acaba? işin gerçeği şu; şehit sayısı olayın olduğu gece itibarıyla 42. bunu bizzat o bölgede görev yapanlardan işittim. bu yaralılar diye söylenen şehitlerimiz bir iki güne kadar hastahanede şehit oldu diye televizyonda duyurulmadan memleketlerine gönderilecek. memleketlerinde resmi tören olacaktır elbette. ama hastahanede şehit olanlarla ilgili kamuoyu tepkisi daha cılız ve lokal olur diye hesaplanmış demek ki.

    gerçek bir tokat gibi yüzümüze vuruyor, terorün en azgın olduğu dönemde, boğaz boğaza girildiği dönem de bile böyle bir rakam hiç olmadı. pkk can çekişiyor, açılıma direndiğinden bunu yaptı, israil destekliyor filan gibi saçma propoganda enstrümanları artık işe yaramıyor.pkk doksanlarda bile yapamadığını bu gün yapıyorsa pkk nın bitmek bir yana çok çok daha güçlendiği görülüyor.

    bu durumdan utanması gereken kim acaba?
    (#310012) goodboyum|20.10.2011 13:33|