ve absurdizmi de The Myth of Sisyphus d" />

intihar

 1. Albert Camus, The Myth of Sisyphus adlı eserinde "There is only one serious philosophical problem, and that is suicide" diye söz eder.Ve absurdizm içerisinde de "Suicide is not an option" diye geçer.

  ve absurdizmi de The Myth of Sisyphus da şöyle tanımlar:"Thus I draw from the absurd three consequences, which are my revolt, my freedom, and my passion. By the mere activity of consciousness I transform into a rule of life what was an invitation to death, and I refuse suicide".

  hayatın bir anlamı yoktur. neden, sebep aramak amaçsız bir eylemdir. yaşamın bir anlamı olmadığından ölümün de bir anlamı yoktur. ne yazık ki intihar eden bir çok insan yaşamı anlamsız bulduğundan bu yolu seçer. oysa bu hareketleriyle yaşama anlam yüklediklerini göremezler.insanın her daim içgüdüsel olarak sorguladğı hayatın yalnızca nefes alıp vermek olarak görüldüğünde ne kadar da basit kısacası absürd olduğu anlaşılır.
  hayat, evren anlaşılamayacak kadar büyüktür ve insan bunları arayarak boşa zaman harcar.eğer illa peşine düşülecek bir şey varsa bu da kişinin kendi iç dünyası/evrenidir.çünkü ancak ve ancak bunu anlayabilir ve buna anlam katabilir.
  son olarak da kendisinin "yaşama umutsuzluğu yoksa yaşama aşkı da yoktur" sözünü hatırlatıyor ve kendi düşüncemi de ekliyorum; yaşam insanın gördükleri,duydukları... 5 duyunun hissettiğidir, bundan vazgeçmek de en büyük hakkıdır...
  (#234313) agoncy|25.02.2009 23:28|