tekelci müslümanlık

  1. müslümanlık gibi kavramı böyle bir polemik için bir malzeme yapmak istemem ancak anasının gözü yobazların son yıllarda yaptığı da artık çekilmez oldu. adam kendi fikrini söylerken müslümanlar şöyle düşünüyor, müslümanlar böyle düşünüyor diye kendini islamın ve müslümanlığın sözcüsü ilan ederken diğerlerini patates dininden ilan ediveriyor. bizim papaz bozmalarının lafına karşı bir söz edersen direk dinden çıkmış oluyorsunuz. oysa konuşulan konunun içeriği islamiyetin ne itikadi ne de ameliye boyutuyla ilgili. düpedüz siyaset yada ekonomi politik alanındaki mevzular ve farklı yorumların değerlendirmelerin olması doğal.

    bu zevatta rontgen kabili gözler olsa gerek, çünkü karşısındakinin direk kalbini okuyabiliyor. islam da babasının malı ya, müslümanları sen şuraya geç, sen şurda dur filan diye ikiye ayırabiliyor.

    dinin tekeli bu abilerde. bu abiler bize müslümansın derse ne ala, yoksa cayır cayır yanacağız. hadi ordan diyoruz, başımıza münkir nekir kesilmeyin. kimin samimi müslüman olduğu ancak hesap günü belli olur.Allah ın sözcüsü bizim yobaz tayfası değildir elbette, O nun hamdolsun, hem peygamberi hem de kur an ı var. eğer bu yobazlar inançlı müslümanlar ise diğerlerine böyle fenalık yapmaktan Allah a sığınsınlar yeter. tabi onların derdi başka.
    (#211702) goodboyum|30.08.2008 00:06|