recep tayyip erdoğan

 1. ayda iki defa hababam sınıfı izleyerek büyümüş bir nesil olarak ben recep tayyip erdoğanhababam sınıfı tatilde filminde ki kemal sunal 'a benzetirim.

  filmi izlemeyenler için hatırlatalım. bu filmde sınıfa dört tane kız gelir ve sınıfta bulunan tüm erkekler bu kızlara "aşık" olurlar. kızlar erkeklerin bu zaafını kullanarak ilk elleri hep kazanırlar. fakat yılların hababamı çabucak toparlanır ve atağa geçer. kızlar üstüste bir kaç oyun kaybedince hemen müthiş bir çare bulurlar- ki bu aşamada muhammed dahlan aklıma düştü- içeriden birisini ayartırlar.
  hababam sınıfı maç yapmaktadır.
  repliklerden gidelim. (burada kullanılan ifadeler filmden birebir alınmış olup başbakan ile bir alakası yoktur)
  "-nasıl birini bulacağız peki?
  -önce salak olmalı, kaypak olmalı , menfaatçi olmalı
  -aynı zamanda kalleş olmalı, kadınlara zaafı olmalı.
  -hain olmalı arkadaşlarını satabilmeli
  -buldum inek şaban"

  şimdi bu filmde kemal sunal ile tayyip erdoğan arasında nasıl bir ilişki kurduğuma gelelim.
  milli görüş çok güçlenmiş amerikan istihbaratının gizli belgelerinde bile "tehlike" olarak görülmektedir. ülkede temiz kalmış tek kadro ve ideoloji hareketi olmakla birlikte , bütün bir islam aleminin umudu konumundadır. büyük israil'i hedefleyen bir takım şer odakları milli görüş hareketinin bölünmesinden bahsederler ve birini ararlar.
  repliklerden gidelim. ( bu replikler uydurulmuş olup, gerçek kurum ve şahıslarla alakası olma ihtimali çok yüksektir)
  - nasıl birini bulacağız peki?
  -genç olmalı, başarılı olmalı, hatip olmalı, göz boyamayı bilmeli, milletin umudu olarak görülen biri olmalı. liderlik özellikleri olmalı, geniş halk kitlelerini narkozlayabilmeli.
  -buldum .............................. (istediğiniz birisini yazabilirsiniz)

  edit: "gizli amerikan belgelerine bile ulaşıyorsunuz artık" diye mesaj gönderen sevgili yazar dostlarıma cia nın açıkladığı belgeleri incelemesini salık veririm - ki bu belgeler gazetelerde bile yayınlandı.-
  (#127166) detroitli kizil|19.07.2007 02:45|