peri tarotu

  1. tarot kartı satın almak isteyen bir arkadaşım tarafından bulunup alınan şey. tarot cinsi demeye dilim varmıyor tarotçular kabul etmez de taota hakaret(!) diye dava açablirler.

    neyse bu kartlarda birtakım orman cinleri yer alıyor. bunların isimleri de var. okuyunca iskoç ve irlanda mitolojilerinden büyük ölçüde alıntı yapılmış olanaçıklamalar çarpıyor gözünüze. bu perilerin cinlerin isimleri de var, ters çıkınca anlamları başka oluyormuş vs vs. yüzde 60 gerçeğe yakın şeyler çıktı bugün hani aklınıza bir yargı oluşmasın iyidir kötüdür diye. orijinal tarotu tabi ki terch ederiz. bölüm sonlarında da bu orman ciniylenasıl çalışılacağı yazmış işte gözünüzü kapatıp su kenarında, ormanda, vs olduğunuzu hayal ediyorsunuz çıkan periye göre, o tip şeyler.
    (queen tinorfithiel 28.06.2008 01:20)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.