partenogenez

  1. arı denilen muhteşem yaratıkların bizden daha gelişmiş olup olmadıklarını sorgulatan olay. dün biyoloji sınavı vardı, evet.

    kraliçe arı'nın kudreti mi desek, yoksa sadece yumurtaların bir özelliği mi.. erkek olmadan döllemek ne demek yahu?! helal olsun, ne diyeyim. ha ama devamını düşünürsek, partenogenezle çıkan yavrular sadece erkek olabiliyor, bu da bu yöntemin pek kullanışlı olmadığını gösteriyor. dişileri oluşturmak daha bir özveri gerektiriyor, demek ki dişiler daha değerli -ki kraliçe arı denilen bir yaratığın bulunduğu kovanda cinsiyete göre üstünlük konusunu düşünmek gayet saçma bence de.

    lgs hazırlıkta bir kadın fenci vardı dersanede, feministe çıkmıştı adı sürekli kraliçe arıyı anlatıp erkeklerin değersiz olduğunu vurgulamasından dolayı. hatırladım bir an. haklı belki de, ne diyeyim.
    (queen tinorfithiel 18.01.2008 18:35 ~ 18.01.2008 18:35)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.