panik

 1. kelime anlamı olarak " ani heyecan " manasındadır. birden bire, aniden olan durumlarda pek sık rastlanmaktadır.
  (pinkfloydhasselbaink 16.04.2006 11:12)
 2. korku duygusunun kontrolden çıkmış halidir. akıl-mantık mekanizması durur, içgüdüler denetimi ele alır.
  (wu wei 16.04.2006 11:25)
 3. adrenalin'in arttıgı zamandır.

  ayrıca bir türk grubudur. deniz yılmaz isimli eski kurban vokali bas/vokal yapmaktadır.
  (narcotic 16.04.2006 15:37)
 4. kurban'ın eski vokalisti deniz yılmaz'ın yeni grubu.''almayan böyle olsun''isimli albümleri bu sene çıkmıştır.tarzlarını ''matrock'' olarak belirtiyorlar.kurbandan sonra bana pek bir boş geldi doğrusu.
  (audric 07.08.2006 02:26)
 5. yunanca kökenli bir kelimedir yunancadan latinceye ingilizceye ve daha sonra da türkçe ye geçmiştir eski yunanda keçi görünümlü el ve ayaklara sahip çok çirkin görünümlü bir tanrının zaman zaman ortaya çıkıp insanlar arasında sebep olduğu telaş ve karmaşaya verilmiş isimdir
  (kesgul 20.03.2007 05:57)
 6. tum manyakliklarin size normal geldigini anladiginiz anda kapilacaginiz duygudur.

  "kendimle konusuyorum genelde. konusulacak pek insan kalmadi etrafta. tam tersi her zamankinden coklar aslinda. ama ben olagandan azim, yetisemiyorum onlara.

  ne zaman konusmak icin agzimi acsam, tuttugum son nefesimi veriyormus gibi oluyorum. tikaniyorum. bende genellikle susuyorum...
  pollyanna'nin aslinda paranoyak olduguna dair komplo teorileri uretiyorum.
  okudugum kitaplarda ki olasilik hesaplarini anlamaya calisiyorum..
  zaman zaman trt4 u acip orda ki matematik derslerini izliyorum, matematigi cok sevdigimden degil. sadece hayatta biseylerin sonuca ulastigini gorunce mutlu oluyorum. bazen sonuc negatif cikiyor, manyak gibi ona uzuluyorum.. negatif cikan kusursuz sayilar icin oturup agliyorum.
  birde kaybetmekten korktugum beyinler icin..
  benimki umrumda degil, onu kopuk ucurtmanin kuyruguna baglayali cok oluyor. ben digerleri icin endiseleniyorum, onlar hep akilli kalsinlar istiyorum. olmuyor tabi..

  en akillisi en son profiterol yapmaya calisiyordu, simdilerde sabah 8de kalkip aksam 9da yatiyor *

  her sey olagan geliyor, en korkuncu bu zaten. hic bir sey anormal degilmis gibi. yani pollyanna'nin paranoyak olabilecegi, yada finallere yetisirken kampusten gecen otobuslerin sizi 70km. yle giderken almasi tamamen sizin kolunuzu bacaginizi kirmaya yonelikmis gibi geliyor. sanki dunyanin en olabilir seyiymis gibi:)

  herkese anlattiginiz seyi siz unutunca insanlarin gozlerinde garip bi pirilti olusuyor, sorun degil gerci..
  yani gomlegimi pek ala camasir sepeti niyetine tuvalete atabilirim,
  veya kibriti son anda buz dolabina koyacakken kendimi yakalayabilirim*

  peki bu duruma karsilik ben ne yapiyorum?

  korkuyor muyum? evet..
  sakin miyim ? hayir! * "

  seklinde anlatabilirim.. hatta anlattim.
  (dawn 18.07.2007 17:28 ~ 18.07.2007 17:33)
 7. annemin adı!gerek yok böyle şeylere..
  (mecmua 18.07.2007 17:32)
 8. sözlüğe yeni giriş yapmış, ortamaya ısınmaya çalışırken 'hoşbuldum inşallah' diye düşünen sözlük yazarı
  (panik 16.08.2007 15:39)
 9. kişiyi zarara uğratabilecek, ani ve aşırı heyecan durumudur. coşku'nun aksine bu hiç de keyifli değildir, gergindir ve zararlıdır. bir şeyler dalgalanmaya ve uçuşmaya başlar gözünüzün önünde, gözünüz döner adeta. renkler şekiller birbirine karışır, sesler kargacık burgacık okunmaz yazılar gibi anlaşılmazdır.

  kanınız sessiz nehirleri geçmiş, caddenin ortasında patlayan su borusu nasıl fışkırtırsa suyu, öyle hızla akmakta damarlarda, hızlı, basınç yüksek. beyniniz zonkluyor adeta. elleriniz uyuşuyor, ayaklarınız karıncalanıyor. tüyleriniz diken diken, saçınız kısa olsa belli olur nasıl dikildikleri.

  korku değil bu sadece. endişe, merak, çaresizlik duygusu, bir şey yapma isteği, kendine güvensizlik, çaresizlik, çaresizlik ve yine çaresizlik.....

  ter damlaları oluşuyor yüzünüzde, kolunuzda, heyecandan nereye gideceğinizi bilemiyorsunuz, huzurmuş dinginlikmiş, hiç yaşamadınız sanki şimdiye dek, o derece düşünemiyorsunuz. mantıklı kararlar alabilme yeteneğinizi çoktan kaybettiniz.

  yüzünüz bembeyaz, kılcal damarlardaki kanınız ana damarlara aktarılıyor kötü bir olay olması halinde iç kesimlerde hayati organların yakınında daha çok kan bulunsun diye. adrenalin had safhada. kesik kesik konuşmalar, kupkuru bir ağız, yutkunmayacak denli şişmiş bir boğaz. çığlık atma isteği, ses çıkaramama. sanki ciğerleriniz pürsümüş, sönmüş bir balon gibi hareketsiz, yorgun düşmüş heyecandan. kalp durmadan pompalıyor kanı, hızlı, daha hızlı!!!

  atlar koşturuyor sanki arkadan, telaştan, aceleden kaynaklanan sakarlıklar, düzeltmeye çalışırken daha da batırılan işler. eğer saçınıza akların düşeceği tek bir gün olacaksa o gün bugündür. bu stres, bu gerginlik.. kasılmaktan yorulmuş uzuvlar, ağrıyan bir beden.

  çabuk!.. daha çabuk!!

  dinginlik hali için özlem duyan, ama paniğin kara alevlerini durdurabilecek mantığa henüz kavuşamamış bir bireyin kocaman açılmış korku dolu gözleri, panikle fıldır fıldır sağa sola oynarken hızlı hızlı, kalbi durmamacasına atıyor, ve adrenalin, hiç olmadığı kadar çok, o zayıf bedende.

  (queen tinorfithiel 22.08.2007 11:02)
 10. (#142341) ve (#138675) entrylerinden anladigim kadariyla hakkinda konusulmasini seven bir yazar.
  (deephalo 27.08.2007 18:24)
 11. grubun diskotek şarkısı bir kereliğine bile olsa dinlenmeli.**
  (heyula 22.02.2011 17:55)
 12. (bkz: panik yok)
  (diyojenist 22.02.2011 21:36)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.