neverwinter nights

 1. black isle studio'nun 2002 de çıkartmış olduğu role playing bilgisayar oyunu. takip eden yıllarda shadows of undrentide ve hordes of the underdark adlı genişleme paketleriyle bezenmiştir.

  forgotten realms adlı fantezi dünyasının neverwinter şehrinde başlayan bir salgın hastalığın kökenini araştırmak için şehre giden kahramanımızın içine girdiği entrikalar ve savaşlar ile başlayan hikaye son derece sürükleyici ve dungeons&dragons kurallarına sadık kalarak yazılmıştır. bilgisayar başında oynanabilecek en keyifli fantezi oyunlarından birisidir. 2006 yazında ikincisi çıkacak oyunu bir çok frp'ci merakla beklemektedir. bu türde diğer başarılı rpg oyunları ise şunlardır;

  (bkz: baldur s gate 2)
  (bkz: elder scrolls iv oblivion)
  (argus wishingwell 04.07.2006 11:48)
 2. nasher alagondar , aribeth , aarin gend , eliath ''the serpent'' gibi bir çok forgotten realms kahramanını barındıran zevkli bir oyun.faerun kıtasının sword coast bölgesindeki liman kenti neverwinter'da başlamaktadır.
  (audric 07.08.2006 02:28)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.