mordor

 1. ogame 7inci evrende şu an itibarıyle 14üncü olan üyesi olduğum ittifak.
  (fleur de lis 30.03.2006 14:27)
 2. sindarin dilinde kara diyar anlamına gelen kelime.
  orta dünyada gondorun batısında kalan kuzeyindeki ered lithui ve batısındaki ephel dúath sıra dağlarının içinde kalan ve hüküm dağı, gorgoroth yaylasını da içinde barındıran çorak topraklar.

  2. çağda sauron'un memleketi olacaktı. üzerine pek çok kale inşaa etmişti ki en büyüğü o an orta dünyanın en heybetli kalesi olan barad-dur idi. kale, orodruin * dağının yakınlarındaki bir dağın tepesine kurulmuştu. ve feth edilmesi çok zordu.

  memleket, pek çok sancıya ev sahipliği yapacaktı. lakin son ittifak savaşında sauron mağlup edildikten sonra ele geçirilmişti. ileri karakollar konsada barınılamamıştı zira laneti buram buram her karışında hala kokmakta idi.
  sauron orta dünyada faaliyetlerine başladığı zamanlar buraya tekrar geri dönecekti. yüzüğün yokolması ile burasıda yok olup, laneti derinliklere karışacaktı.
  (merlin 24.09.2007 01:15 ~ 24.09.2007 01:16)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.