mace windu

 1. anakin skywalkerdan sonra konseye alınan en genç jedi*.
  bilgenin ve en önemlisi gücün değişmez sembolü idi.  al'har sisteminin haruun kal gezegeninden olan jedi ustadı, konseye girdikten sonra vaktinin çoğunu coruscantta geçirdi. filmde samuel jackson tarafından canlandırılan jedi üstadı gerek günlük yaşamında ki gereksede dövüşündeki saldırgan tavırları ile karanlık tarafa olan yatkınlığı ile bilinir. saldırgan bir stili olsada kendisini, kendi geliştirdiği vaapad* tekniği ile usta yoğunlaşmasıyla kendini karanlığa kaptırmadan kontrol edebilmiştir.

  antikleşen güce denge getirenin kehanetini bilmesine karşın qui-gon jinnin anakin skywalker isimindeki bir çocuğu konseyin huzuruna çıkarmasından sonra şüphe içini kemirmiştir.
  Çocuğa güvenmeyerek ve herkesin huzurunda sürekli bunu dile getirip cocukcağızı sürekli ezen ve konseye de bunu yapmaya teşvik ederek çocukcağızın jediya sırt çevirmesindeki en büyük etkenlerden biridir.

  klon savaşları sırasında geonosis ile birlikte pek çok cephede görev almış büyük işler başarmıştır büyük üstad.
  Şansölyenin tavırlarından dolayı her zaman ona şüpheyle bakan jedi üstadı, gerçeğin ortaya çıkmasından sonra onu tutklamaya gittiğinde sith lordunun tuzağına çoktan düşmüş, yendiğini sandığı çarpışmada sith yıldırımlarına mağruz kalıp 500 republicanın sonsuz boşluğuna düşerek can vermiştir. *
  (merlin 17.04.2007 00:00 ~ 17.04.2007 12:52)
 2. mace windu cumhuriyet'i paranoyakçasına savunur. şüphecidir, sezgileri güçlüdür ve anakin'e de başından itibaren güvenmez.

  bir özelliği daha vardır filmlerde: dark side'a geçenlerin ışın kılıcı kırmızı, tüm jedi'ların ışın kılıcı mavi ya da yeşildir. bir tek mace windu'nunki mor ışık saçar. nedeni senaryoyla alakalı değildir. samuel jackson, mace windu rolüne seçilip de senaryoyu okuyunca, yönetmen lucas'a rica eder ışın kılıcının rengi mor olsun diye. lucas da kırmaz jackson'ı...
  (hazeyame 17.04.2007 15:40 ~ 17.04.2007 15:43)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.