life of pi

 1. Yann Martel tarafından yazılmış muhteşem bir kitap ve Ang Lee tarafından yönetilen aynı isimli uyarlama filmdir. Piscine (Pi) Patel isimli genç bir Hintli çocuğun akıllara durgunluk veren serüvenini anlatır. Filmdeki görsellik bir harikadır, zaten en iyi film ve en iyi yönetmenlik dallarında Oscar'a aday gösterilmiştir. Ancak kitabının da okunmasını özellikle tavsiye ediyorum.


  (itaatsiz 20.01.2013 23:53)
 2. Uzun zamandır izlediğim en iyi film.Ön yargıların insana nasıl kapak olabileceğini göstermiştir.Şahane bir film, şahane bir uyarlama.Gökyüzünün okyanusun renkleriyle buluşması *, görselliklik, efektler..Teknik açıdan, senaryo ve oyunculuk açısından insan üstü bir film.


  --! fena spoiler veririm !--
  Umudunu yitirmiş Kanadalı bir yazarın Hindistan'a gelmesi ve Pi'nin hayat hikayesini dinlemek istemesi ile başlayan bir hikaye aslında.Denilene göre Pi'nin yaşamını duyunca yeniden inanmaya başlarmış, öyle bir hayatmış Pi'nin yaşadığı.Filmin başında Pi derki inanmanı sağlayabilir miyim bilmem ama hikayemi anlatabilirim.Pi -Fransa'daki büyük bir havuzdan ismini almış- okulda arkadaşları tarafından dalga geçilmiş bir çocuk.Babası hayvanat bahçesi sahibi.*Bu arada bir yerde Richard Parker var -kaplan.Babası Pi'ye onunla dost olamayacağını acı bir şekilde gösteriyor. Bir gün hayvanat bahçesini satmaya karar veriyorlar ve hayvanları alıp gemiyle yola çıkıyorlar.Ama o gece korkunç bir deniz kazası oluyor, gemiden yalnızca bir kaç hayvan ve Pi kurtulabiliyor.
  Yaklaşık bir yıl boyunca okyanusun ortasında, açlıkla, hava şartlarıyla, belki daha da kötüsü vahşi bir hayvanla hayatta kalmaya çalışan, inancını bir an olsun kaybetmeyen güçlü bir çocuğun hikayesi bu.
  Sorun şu ki Pi kurtulduğunda insanlar ona inanmıyor, o da ikinci bir hikaye uydurmak zorunda kalıyor, içinde hayvanların doğaüstü bir adanın ve bir kaplan tarafından terkedilmenin olmadığı..Pi yazara sen hangisini tercih ederdin dediğinde * aldığınız cevap duygulandırıcı.
  Ve asıl üzen şey babasının * blah blah..

  --! bitti !--

  Velhasıl kelam izleyin efenim.
  (ozanbeedle_ 23.01.2013 00:10 ~ 23.01.2013 12:17)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.