kadının erkekten mert çıkması durumu

 1. ne istediğini bilen kadının ne istediğini bilmeyen ,karakteri güdük kalıp gelişememiş erkeğe rastlayıp onu adam sanması durumudur. Dürüst davranmasının ne kadar önemli olduğunu anlattığımız halde fasulye beyni bunu almayan erkek. kadının gerçeklere dayanamayıp kahrından öleceğini zanneder ve rol yapar kadını salak yerine koymaya kalkar.kadında erkeğin söylemeye , yapmaya cesaretinin olmadığı şeyi yapar herşeyi çatır çatır konuşur ,erkeğin birtirmeye korktuğu veya üşendiği ilişkiyi bitiriverir . üstelik aldatmadan ,yalan söylemeden , korkmadan. korkak erkek kadar bir kadının midesini bulandıran çok az şey vardır . bunlardan biride kaypak erkektir. bilginize......
  (roxana 12.12.2010 02:57)
 2. Mertlik kadınlığa erkekliğe bağlı olmadığı için normal bir durumdur. Tersi de olabilir, o da normal. Kaypaklık ya da yaptığının/söylediğinin arkasında durabilmek belli bir cinsiyete özgü değil.
  (itaatsiz 13.12.2010 04:51)
 3. İşin hoş tarafı, mert, Farsça olup "erkek" demektir. Türkçeleşirken manası değişmiş, doğru sözlü, adam gibi adam manasını almıştır. Mâlûmunuz, bizim dilimizde adam kelimesi erkek demek değildir.
  (hashacip 17.03.2011 03:02)
 4. Bence memleketimizde kadın-erkek orantısı içerisinde yarı yarıya karşılaşılan durum. Erkeklerde olduğu kadar kadınlarda da namertler çok çünkü.

  Ama bir kadının bir erkekten daha erkekçe cesur olabilmesi üzücü. Bu cesaret ve bu kuvvet-kudret erkekten beklenmeli, çünkü bunlar onun doğasında olan şeyler, kadın daha zarif, daha ince, daha kibar, nazik ve naif olmalı. Erkek kadın için vardır, erkeklerin özellikleri kadınlarda, kadınların özellikleri de erkeklerde zuhur etmemeli.
  (benlicenan 17.03.2011 09:27)
 5. adam gibi madam
  (zerheja 17.03.2011 16:03 ~ 17.03.2011 16:04)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.