jurassic park

 1. steven spielberg imzalı, imdeb'den 7.5 almış ve 3 parça şeklinde film haline getirilmiş sinema filmidir. pek çok hayran edinmesinin yanı sıra ayaklı para basma makinesi haline gelmiştir. bitekim filme yönelen sevgi, para olrak geri dönüştür hali ile...

  filmde dinazorları canlı olarak görmek, bu sayede bir eksiğinizi kapatmak mümkün. her ne kadar konu çok fantastik olsa da işlenişi itibari ile gayet hoş bir film haline geliyor.

  film hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyenler var ise, imdb'deki linki aşağıdadır;
  http://www.imdb.com/title/tt0107290/
  (tulkas 31.01.2007 05:47)
 2. birincisini gördüğü ilgi üzerine devamı gelmiş ikisi ve üçü de yapılmıştır. ikincisinin finali "yok deve" "olmaz bu kadar bilader" dedirtmiştir bilimum izleyiciye.

  (bkz: ufak at ta civcivler yesin)
  (vladimir 31.01.2007 06:43)
 3. michael crichtonın meşhur romanından uyarlanmış filmin başrolünü sam neill oynamaktadır. ikinci filmde ise, (bkz: the lost world) yazrın 2. kitabından uyarlamadır.
  3. filde de ilk filmde olduğu gibi sam neill in oynamasına karşın, spielberg koltuğunu bu sefer çıraklarından birine bırakmıştır, ve konu iyice abarmıştır.
  duyduğuma göre 4. sü için çalışmalar yapıyorlarmış.
  (merlin 31.01.2007 08:15)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.