jurassic park operation genesis

 1. vivendi tarafından 2003 te çıkarılan tycoon oyunu.

  olay temelde basit; jurassic park ını kur, müşterileri parkına çek, para kazan.
  tabi önce ekiplerinizi kazılara yollamanız gerekmekte fosil çıkarmaları için. sonra bu fosillerdeki dna ları çıkarıp çözüyorlar. yüzde 50 sini çözdükten sonra o dinoyu üretebiliyoruz. dinoyu koyacağımız yeri elektrikli çitlerle kapatıyoruz. besliyoruz dinomuzu mutlu mesut etmeye çalışıyoruz. sonra gelenler oluyor tabi. onların dinoları izleyebilmeleri için balon turlar, jiple safari turlar yada izleme platformları koyuyuyoruz. müşteriler için fast food restoranlar, barınacak yer ayarlıyoruz falan filan işte.

  oyun 350 mb. gibi bir şey. grafikleri çok detaylı değil ama tatmin edici cinsten. daha büyük dinolar için daha büyük teller çekmek gerek. otçullarla etçilleri bir araya koyunca ortalık bayram alanına dönüyor. tabi bazen etçillerde aralarında hatun kavgasına tutuşabiliyorlar.
  bide zırt pırt havadan sudan nem kapıp hasta oluyorlar. bu yüzden aşılarına özen gösterilmeli. müşteriye jestler yapılmalı misal hediyelik eşya dükkanından herkese beleş balon verirseniz elemanlar çocuklar kadar şen oluyorlar. sığınaklar yapmak gerek, arada bir hortum çıkıyor, alarmı çalıp insanların sığınması gerek yoksa çok yıldız kaybedilebiliyor. dahası teller hasar görüp dinolar saldım çayıra otlaya karnın doyura etrafta gezinmeye başlıyorlar.
  müzikleri dandik olsada dino sesleri güzel olmuş açıkçası.

  bi noktadan sonra artık baymaya başlıyor tabi her oyun gibi ve sadistliğiniz tutup müşterinin en bol olduğu yerde telleri kaldırıp güzelim velociraptor ın fıkır fıkır insanların arasına dalışının tadını çıkartıyorsunuz.

  *
  (merlin 14.10.2008 09:21 ~ 14.10.2008 09:30)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.