ismail türüt

 1. bu kemiksiz türkücüden bahsetmek istemezdim.
  bu ahlaksız şarkıyı gündeme getirmek de...
  ancak, olur ya, hala kim olduğunu bilmeden dinleyen,
  katil şakşakçılığına isyan etmek isteyen birileri varsa
  ibret-i alem kabilinden -tüyletinin diken diken olması pahasına- bu klibi görmeli.

  http://www.youtube.com/watch?v=pukq2dzvoao

  not: "ogün öyle desinler bugün böyle desinler" ile
  "fatihalar yasinler bitmez karadenizde" mısralarındaki vurgunun ayrıca altını çizmeye gerek yok herhalde. hey allahım, neler oluyor bize ?!?
  (ikili tekrar 14.09.2007 11:18)
 2. ırkçı, kaypak ve yanar döner kelimelerini akla getiren isim.
  (berci kristin 15.09.2007 19:54)
 3. beni türklüğümden ve insanlığımdan utandıran adam. *
  (iceprincess 15.09.2007 20:39)
 4. karadenizin populer katillerine, hırsızlarına methiyeler düzen şarkısı ile tepkide tavan yapan şarkıcı.
  (mancene 16.09.2007 00:12 ~ 16.09.2007 00:18)
 5. insan kalan bir yeri olmadığını düşündüğüm "şey"
  (dawn 16.09.2007 00:54)
 6. insan
  ( - )
  kalite
  eğitim
  empati
  kabiliyet
  müzikalite
  inanç
  onur
  ahlak
  istikrar
  doğruluk
  sevimlilik
  barış
  evrensel
  ----------------
  ( = ) ismail türüt


  edit: =* ifadesi bu entryde "geriye kalan, artık(!)" anlamına ekstra vurgu amaçlı kullanılmıştır.
  (gri 16.09.2007 17:14)
 7. ozan arif in yazdığı sözlere yaptırdığı seslendirmeyle gerçekleştirdiği iğrenc şarkıyı savunan.
  daha doğrusu bir katili savunan gerekirse onlar gibi cinayet işleyeceğini söyleyen bir insan.
  (faaip de oiad 16.09.2007 23:48)

 8. yeni kurduğu plak şirketinin ismini "ogün" koyan, *)
  insanı insanlığından utandıran bir zat.
  ozan arif'in popüler versiyonu...

  bir kaç gündür manşetlerden inmeyen şarkısının,
  cinayetlere alkış tutan, azmettiren o mel'un klibiyle ilgisi olmadığını söyleyerek işin içinden çıkacak belli ki.


  klip yayından kaldırıldı.
  ancak "gaz ver bırak" ilkesiyle çalışan çakallar, hemen yenisini döşeyivermişler youtube'a.

  http://www.youtube.com/watch?v=roxltx_wggc

  bu kez yaylım ateşini büyüterek, dillerini orhan pamuk'a, ahmet kaya'ya da uzatmaktan çekinmeyerek.

  dedem birine küfretmek istediği zaman, "allah selamet versin" der çıkardı işin içinden. öyle yapayım ben de... allah selamet versin !!!
  (ikili tekrar 17.09.2007 13:05)
 9. daha dün tarabya'da uşaklar etilerde yumuşaklar filan diyerek tüm tiki cenahının yüreğine indirecek (!) açıklamalar yapan , şovlarında saçma sapan espirler yapan , dünyaya horon tepmeye , bir karının üstüne ikinciyi almanın güzelliğini anlatan temalı sanat eserleri (!) yapmaya gelmiş , ya da nataşa kültürünün aman aman bişey olmadığını karadeniz erkeğinin bu iş için doğduğunu söyleyecek kadar karadenizi sözümona tanıyan bir kişiyken bir anda vatanperver bilmemne kesilmiş faşist adam. ibrahim tatlıses ekolünden ortaya karışık , mehmet ali erbil gibi lafını bilmez , terbiye sınırının dibinde ne olsa espri yapabilme yetisi vardır , gülebilir herşeye . geçiştirebilir. sıkıştığı an bi horon patlatabilir. bırak ismail bu mevzuuları git saçına meç yaptır aralara sarı attır sen. turkiye turklerundur istikbal goklerundur gibi anlamlı şarkılarını yaz . takıl ismail ya sana ne bu işlerden ? ne demek bırakın çan çalmayı, ermenici olmayı filan ? büyümüşsün ismail. beni şaşırttın kalbime indirdin , sosyete kızı suzan gel kollarıma uzan'dan buraya epey bi yol var maşallah sana ismail. geliştirmişsin kendini ya hu! vatan satsa bir kişi, anında biter işi,türk ve islam güneşi, batmaz karadenizde demişsin okudum , biliyorum ki bütün vatan hainlerinin kalbi korkuyla doldu . türklük , islam filan hepsine güzel değinmişsin. sağlam yere yaslanmışsın vesselam! yukarılarda bi yerde fatihalar yasinler de diyodun onu da gördüm. yalnız ismailciğim kafama takıldı horondon önce mi okuyayım yasini , horondan sonra mı ?şaşkınım ismail. duygularımı ifade edemiyorum .aslında senin için yazılmış güzel bir şarkı vardı grup vitaminden .

  'lan ismail atlı mısın ? yavrum bağdatlı mısın ? herkes zeka yaşını sorar! lan sen bu kadar tatlı mısın ? çılgın çocuk iso! ismail odalarda ışıksızım ! peşindeyim ismail! ismail göremiyorum biraz eğil ! ismail , mutfakta biri mi var ? '

  meğer sözleri de var mış , sana armağan ediyorum ismail.
  (mistaneek 17.09.2007 13:36 ~ 07.02.2008 11:34)
 10. başına güneş * geçmiş mahlukat.
  (naci an alamo 18.09.2007 16:44)
 11. hakkında insanların tek bildiği horon tepen, bol terleyen şen-şakrak bir türkücü olması iken birden plan yapmayın plan türküsüyle gündeme oturan türkücü.
  bir karadenizli olarak türüt'Ün türkülerini dinlemişliğim ve beğenmişliğim vardır. kendisine bazı insanların bu olay öncesinde de bir antipatisi olsa da benim öyle bir antipatim yoktu.
  fakat aylar önce çıkardığı son albümünde yer alan plan yapmayın plan türküsü, bir kendini bilmezin hazırladığı resimlerden oluşan bir klip sayesinde ünlü oldu. türküyü daha önce de dinlemiş ve beğenmemiştim. pek bir şeye benzemiyor çünkü. ancak klibin böyle popüler olması ile klibi yapandan ziyade ismail türüt'ün bundan sorumlu tutulması pek adil değil.
  türkünün sözlerine bakılırsa klipteki resimler ile senkronizasyonu çok uyumlu. sanki böyle düşünülerek yazılmış. ama şarkı yazılırken böyle bir ima düşünülmemiş te olabilir.
  karadeniz'de son yıllarda çok önemli gelişmeler yaşanıyor. rumların gizli gizli oralarda propaganda yaptıkları bilinen bir gerçek. bu propaganda hem halkı rum oldukları yönünde kışkırtmakta hem de misyonerlik faaliyetleri ile desteklenmekte. eskiden beri karadeniz milliyetçiliği ile övünür. gerçekten de milliyetçi nüfus fazladır. ama bazı köylere gidip baktığınızda türkçe bilmeyen köylülerle karşılaşıyorsunuz. muhtemelen karadenizde oynanan bu oyunlardan rahatsız olan ozan arif, kendi milliyetçi kafasıyla böyle bir söz yazmış.
  art niyet var yok bilemem. uzaktan bakıldığında anlaşılmasa da, böyle bir işgüzar klip yapıp gözümüze soktuğunda türkünün ima içerdiğine dair şüpheler oluşuyor insanda.
  buna rağmen ismail türüt'ü ırkçı, faşist, hrant dink'i öldüren zihniyet olarak yaftalamak biraz ağır kaçıyor. sonuçta art niyetli bir başkası, başka bir şarkı için de böyle bir şey yapabilir.
  ayrıca mahkeme girişinde hammer jipten inen türüt'e onca korumanın eşlik etmesi, ülkücü arkandanlarının bir hayli fazla olduğunu gösteriyor türüt'e.
  konuyla ilgili olarak
  (bkz: ismail geçersiz bir işlem türüttü ve kapatılacak) diyor ve mahkemeye intikal etmiş konuda daha fazla konuşmak istemiyorum.
  (agacsakal 20.09.2007 02:37)
 12. beyni bozuk, ruhu bozuk. insanı insan olarak göremeyen, illaki dil, din ayırımı yapan zihniyetlerden farkı olmayan kişi.
  (urserpens 20.09.2007 02:42 ~ 20.09.2007 02:49)
 13. bir tür linç girişimine maruz kalan laz uşağı. kendisine fazlası ile haksızlık yapılıyor. demokraaaasi demokraaasi diye biryerlerini yırtan insanların, mevzu bahis olan kişiler milliyetçi olunca ne kadar güzel kaypaklaştığını tekrar tekrar gözümüze sokturmuştur kendisi.
  (karatekeli 20.09.2007 05:49)
 14. klibi izlemeyen ve şarkıyı dinlemeyen sadece sözlerine bakıp da yaptığı göndermeleri iğrenç bulmuş bi insan olarak söyleyebilirim ki kendisi nazarım da luzumsuz bir insandır. şarkıyı daha önce dinleyip sözlerin de hiç bir ard niyet görememiş insanlara da elimde olmadan hayretle bakakalmaktayım...
  (dawn 20.09.2007 10:39)
 15. evvela hasmı tanımak icab eder değil mi o halde ilk olarak bu fasist! ve çok tehlikeli! adamın www.rizedeyiz.com adlı internet sitesinde kendi ağzından yayınlanmış olan özgeçmişine bakalım.

  --- alıntı ---

  08.06.1965 yılında rize merkez ambarlık köyünde üçü erkek, biri kız olmak üzere dört çocuklu bir ailenin, ikinci büyük çocuğu olarak dünyaya geldim. babam mustafa tÜrÜt, çay fabrikasında işçi olarak çalışırken, annem hamdİye tÜrÜt ev hanımıydı.
  İlkokulu, köyüm olan ambarlıkta, ambarlık İlkokulunda bitirdim. yine bu dönemlerde, yaz aylarında cİmİl yaylasında çobanlık yapardım ama ilkokula başladığım günden beri tek hayalim İstanbula gidip sanatçı olmak ve türkü söylemekti.
  ve 1979!
  hayallerimin gerçekleştiği yıl; İstanbula gelişim. İlk olarak bahçelievlerde bir yakınımın sahibi olduğu markette işe girdim. bir yıl çalıştıktan sonra bu kez bebekte bir fırında çalışmaya devam ettim.
  bu arada da hem çalışıp hem de çay bahçelerinde, düğün salonlarında ve üçüncü sınıf gazinolarda uvertür olarak çıkmaktaydım.
  yıl 1982!
  İlk kasetim olan “laz uŞaĞi”ni çıkardım. kaset ve sahne çalışmalarım yıllarca böyle devam etti. yalnızca karadenizde büyük bir isim olup, kasetlerim yüz binlerce sattı.
  1998 yılı, hayatımın dönüm noktası oldu.
  o zamana kadar 20 kaset yapmış olmama rağmen yalnızca karadenizde tanınırken, 1998 yılında İbrahim tatlısesin sahibi olduğu İdobay müzik firmasına transfer oldum.
  adeta sanat hayatıma sıfırdan başlamış gibi bir çalışmanın içine girdim ve bir anda türkiye’nin gündemine “oflu İle bayburtlu” kaseti ile oturdum.
  bu zaman zarfında çok başarılı çalışmalara imza atarak, karadeniz müziğini tüm türkiye’ye sevdirdiğimi düşünüyorum.
  7 yıl boyunca aralıksız bir şekilde kanal 7 televizyonunda tÜrÜt show programını yaptıktan sonra, soyadımı taşıyan bu programa tgrt ekranlarında devam ettim. yine tgrt televizyonuna tİrvana isimli 26 bölümlük bir dizi çektim. 15 parçama klip çekip, sevenlerimin beğenisine sundum. 100’ün üzerinde söz ve müziği bana ait esere imza attım.
  İdobay firması kapanınca bende ayrılıp hemşerim olan İskender ulus’un sahibi olduğu ulus mÜzİk firması ile anlaştım. halen aynı firma ile çalışmalarımı sürdürmekteyim.
  türkiye’de yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere en çok konser veren 5 sanatçıdan bir tanesiyim.
  evli ve ikisi kız ikisi erkek olmak üzere 4 çocuk babasıyım. Çocuklarım deniz (18), yasemin (11), miraç (9) ve nazlıcan (7).

  --- alıntı ---

  eveet eğer sonuna kadar okuduysanız öz geçmişte eksik kalan çok önemli bir şeyin olduğunu fark ettiniz değil mi? isterseniz birlikte ekleyelim
  2007 yılında sözleri ozan arife ait olan "plan yapmayın plan" adlı parcamla * *
  hrant dink cinayetini ve katillerini yücelttim pişman değilim yine olsa yine yaparım *. çok şükür eksiği de giderdik hepimiz rahatladık değil mi? zaten ben hep "sallandıracaksın iki tanesini taksim meydanında bak bidaha yapıyolar mı?" mantığı taraftarıyım. ne dert etcem arkadaş adam şuçlu mu değil mi bana ne o düşünsün di mi ama?
  artık birazda ciddi olmak gerekirse kimsenin cinayetleri takdir etmesi "oh olsun durduğun yerde rahat durmazmısın al sana demesi" makul vede mantıklı değildir ancak nasıl bizim oy verdiğimiz parti çok yüksek yüzdelerde oy alırken "abi halk doğrusunu biliyo ba" diyorsak bu mevzuda da halkın çoğunluğunun cinayete üzülmediğini kabul etmemiz lazım. evet cenazede bir sürü adam toplandı ama cumhuriyet mitinglerine gelenlerin de haddi hesabı yoktu. burda asıl can alıcı nokta doğrusunu bilen halk kitlesinin yani oy coğunluğu sağlayan grubun bu mevzuda böyle düşünüyor olmasıdır *. insanları birileri öldüğünde seviniyor diye de üzülüyor diye de suçlayamazsınız hem zaten duyguları nasıl baskı altında tutacaksınız ki.
  sonuç olarak nasıl ki cinayetten sonra beyaz bereli kot montlu adamlar peydah olmuş ise bundan sonra da sağda solda çarşıda pazarda kendinizi "plan yapmayın plan" çalarken eşlik ediyo olarak bulacaksınız. bizim millet mazlumu sever dolayısıyla kuvvetle muhtemel "sar ordan bi tane türüt kasedi abi" durumları olacak belki ismail beyin kasedi hiç satmadığı kadar çok satacak.
  (yek 20.09.2007 11:59 ~ 20.09.2007 12:05)
 16. konu ile ilgili perihan mağden döktürmesi için;

  http://radikal.com.tr/haber.php?haberno=233182
  (berci kristin 21.09.2007 13:31 ~ 23.10.2007 22:18)
 17. ilk tanındığından itibaren sevilmeyen, akılda kalan bir tane bile şarkısı olmayan, nefret edilen hücreler topluluğu
  (aquila 21.09.2007 13:40)
 18. ömer lütfi mete'nin renkli dergisinde ki fitneye karşı fitnesiz mücadele başlıklı yazısından alıntıdır.  --- alıntı ---

  İsmail türüt ve ozan arif üstüne kopan fırtınada da esasen aynı fitne ile karşı karşıyayız. onların söylem ve eylemlerinden çok daha keskin olanını meselâ devrimci veya ayrılıkçı teröristler lehine sergileyenlere medyamız asla böyle bir linç uygulamaz. sözgelimi, mehmetçik katilleri hakkında destan yazan sayısız ayrılıkçı hakkında türüt ve ozan'a yönelik kampanyanın binde biri şiddetinde bir linç girişimi görülmez.

  fitneden korkmamak yiğitlik değil, dalalettir.

  fitne fedakârlık, adanmışlık, cesaret ve kahramanlık gibi özelliklerle aşılamaz. fitneyi akıl ve gönül yener.

  --- alıntı ---

  yazının tamamı için http://www.omerlutfimete.com/renkli/fitneye-karsi-fitnesiz-mucadele-2.html
  (karatekeli 25.09.2007 07:07 ~ 25.09.2007 07:08)
 19. kendini çok mühim biri gibi göstermeye çalışan bilimum komplekse sahip bodur erkek şarkıcı.
  (vladimir 09.06.2008 17:41)
 20. bir zamanlar tv'de sık sık mıhlama ve çiğ köfte yaparken gördüğüm zevk düşkünü. *
  (a king at knight 09.06.2008 17:53)
 21. (bkz: faşist)
  (korkmalanisirmam 09.06.2008 18:58)
 22. kendisinin bir de eşcinseller, travestiler için yazdığı şarkı farkedildi bu aralar. adı da aids hastalığı.

  http://www.youtube.com/watch?v=ZA6yYvnyQyA

  (revolution 18.10.2008 17:13)
 23. nafakasını ödemeyince icra takibine taklımış olandır.

  http://magazin.haberturk.com/herkes-bunu-konusuyor/haber/747413-nafakasini-odemeyen-turute-icra-takibi
  (diyojenist 02.06.2012 21:56)
 24. Ibrahim tatlıses in yanından ayrılmayan biri idi.ne zaman vuruldu o gün bugün ortalarda yok.meğer gündemde olması sadece ona bağlı imiş.
  (kuzeyli 03.06.2012 10:32)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.