instagram

 1. iphone ile popüler olduktan sonra gün itibari ile android'e gelmiş ve bir günde 1 milyondan fazla yüklenmiştir.
  (gilgalad 04.04.2012 13:52 ~ 04.04.2012 13:52)
 2. tam da az önce kendisine ne kadar gıcık olduğum üzerine arkadaşla bir sohbet döndürdüğümdür. üç beş efekt uygulayarak herkesin kendini fotoğraf sanatçısı sanmasına sebep olmuştur. gerçekten bu işle uğraşanlar kendisine ciddi anlamda gıcık olmaktadır.
  (snowy day 04.04.2012 14:16)
 3. kesinlikle başarılı iPhone uygulamalarındandır.

  temelde bir fotoğraf uygulamasıdır. çekilen fotoğrafları manipüle etmek, çeşitli efektler, çerçeveler eklemek, bulunduğu yeri işaretlemek gibi fonksiyonları vardır. bundan sonra fotoğraf paylaşılır. birilerini eklemek açısıdan twitter mantığıyla işler. yani birini takip ederseniz onun eklediği fotoğrafları ana sayfanızda görürsünüz. facebook benzeri şekilde de fotoğraflar beğenilir ve yorum yazılır.

  güzel fotoğraf çekmeyi aşırı kolaylaştırmıştır. sinir bozucudur bu anlamda. fakat fotoğraf yoluyla yazısız şekilde de iletişim kurulabilmesi ilgi çekicidir. herhangi bir dile, alfabeye gerek yoktur.
  (olurooleseylerbazen 11.07.2012 09:38)
 4. Herkesin kendisini fotoğrafçı yok efendim artist model falan zannetmesine yol açmıştır.
  Çok başarılı olduğuna inandığım bir fotoğrafçının da dahil olmasıyla birlikte benim için tamamen bitmiştir.
  (ozanbeedle_ 01.09.2012 18:51)
 5. begendiğim bir uygulama. insanların kendini fotoğrafçı zannetmeye başlaması yeni bir şey değil eskiden beri olan bir durum, hele bir heves koca koca profesyonel makinelere abanıp onu sadece birkaç defa kendini çektirmek için kullanıp ağır diye taşımayanlar falan vardı eskiden de. instagram bilakis zaten orta karar şeyleri herkes çekiyor mantığıyla o şişme balonların havasını söndürüp gerçekten düzgün işleri olan, eğitimini almış orijinal çekimler yapan insanları ön plana çıkarıyor. ayrıca zaten sadece var olanı çekmek neden çok üstün bir şey olsun ki. dümdüz dere ırmak çekmişsin insanlar beğenince sanki o dereyi ırmağı sen yaratmışsın gibi tavır takınmak komik kaçıyor. halbuki adamlar ışıkla öyle bir oynuyorlar ki aynı ırmak kenarına git dört mevsimde istersen amuda kalkıp çek aynı açıyı ve ışığı denk getiremezsin, işte bunlar orijinallik. yine de fotoğraf uğruna uzak yerlere yolculuk yapanlara da ayrı bir saygım var.
  (queen tinorfithiel 02.05.2014 15:11)
 6. yazı okumaya üşenenler için application. oku anla falan uzun iş. resme bak geç.

  günümüz anlık tüketim toplumumuz için başarılı bir fikir ve zengin eden bir uygulama.
  (tulkas 28.03.2017 20:42)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.