huysuz virjin

 1. (bkz: seyfi dursunoğlu)'nun yarattığı bir sahne karakteridir. devlet memuru olarak çalışırken sahne hayatında adım atan sanatçı bu tipleme ile gece klüplerinde ilgi toplamış ve ardından trt ekranlarında 70 li yılların sonlarında yayınlanan gülünüz güldürünüz isimli programın bir bölümünde jüri üyesi olarak yer aldığı akşam tüm türkiye'nin tanıdığı ve sevdiği bir kişi olmuştur.

  bu tipleme zenne geleneğinin bir uzantısı olarak sahnede canlandırılmaktadır. hafif meşrep, sivri dilli ve hafif geçkin bir kadının pervasızlığı üzerine kurulu skeçlerdir. arada söylenen bir kaç kanto ile geçmiş günlerin de şöyle bir kıyısından geçilir.

  bu karakter ile özdeşleşmiş bir kanto ise hayli müstehcen sözlere sahip olan; "katina'dır"

  (bkz: drag queen)
  (hepbanahepben 04.11.2006 03:19)
 2. virjinliği bu kadar sene taşıyabilmeyi başarsıysa heykeli dikilesidir.
  (tulkas 27.04.2007 02:34)
 3. Müthiş bir anlam bozukluğu vardır bu işte. Bir kere virjin el değşmemiş, bakire anlamında kullanılır. Oysa Seyfi Beyefendi'nin yarattığı bu tipin hiç de el değmemiş gibi bir hali yoktur benim gördüğüm. Feleğin çemberinden ters taklalar ata ara gitmiş gitmiş geri gelmiş gibi duruyor genelde.
  (vladimir 17.06.2012 19:48)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.