hard rock hallelujah

 1. bu seneki* eurovision'da finlandiya'yı temsil edecek delibozuk lordi şarkısı. kalbimin köşeciklerinde filizlendirdiğim "rock n roll world domination" ütopyası gerçekleşebilir mi acaba?

  hard rock, hallelujah
  hard rock, hallelujah
  hard rock, hallelujah

  the saints are crippled
  on this sinners' night
  lost are the lambs with no guiding light

  the walls come down like thunder
  the rocks about to roll
  ıt's the arockalypse
  now bare your soul

  all we need is lightning
  with power and might
  striking down the prophets of false
  as the moon is rising
  give us the sign
  now let us rise up in awe

  rock 'n roll angels bring thyn hard rock,hallelujah
  demons and angels all in one have arrived
  rock 'n roll angels bring thyn hard rock, hallelujah
  ın god's creation supernatural high

  the true believers
  thou shall be saved
  brothers and sisters keep strong in the faith
  on the day of rockoning
  ıt's who dares, wins
  you will see the jokers soon'll be the new kings

  all we need is lightning
  with power and might
  striking down the prophets of false
  as the moon is rising
  give us the sign
  now let us rise up in awe

  rock 'n roll angels bring thyn hard rock hallelujah
  demons and angels all in one have arrived
  rock 'n roll angels bring thyn hard rock hallelujah
  ın god's creation supernatural high

  wings on my back
  ı got horns on my head
  my fangs are sharp
  and my eyes are red
  not quite an angel
  or the one that fell
  now choose to join us or go straight to hell

  hard rock, hallelujah
  hard rock, hallelujah
  hard rock, hallelujah
  hard rock, yeah

  rock 'n roll angels bring thyn hard rock, hallelujah
  demons and angels all in one have arrived
  rock 'n roll angels bring thyn hard rock, hallelujah
  ın god's creation supernatural high

  hard rock, hallelujah!
  (wu wei 04.04.2006 02:30)
 2. bu şarkı, bu seneki eurovision'un çok enteresan bir yarışma olacağını gösteriyor, ki bu da mayıs'ı iple çektiriyor müzik severlere.

  hard rock hallelujah, eurovision finlandiya elemelerinde açık ara farkla birinci olmuş.

  şarkının en az kendisi kadar ilginç bir de klibi bulunmakta. şu adresten indirebilirisiniz:

  http://students.sabanciuniv.edu/~ilhani/hede/lordi_hrh.wmv
  (gogoz 04.04.2006 03:16)
 3. rock the eurovision song contest kampanyası için:
  http://www.votelordi.org/

  edit:
  siteden kaldırılmış olan bültenin türkçesi:
  lordi'ye oy verin!

  her kimsenin karnıbahara göre daha fazla entellektüel kapasitesi varsa görecektir ki eurovizyon şarkı yarışması kötü bir şaka ve eğlenme oyuncağı olup , şaka anlayışı eksik, son sınırına kadar tamamiyle anlamlı performansı olmayan ve bunlarla beraber aralıklarla bezdirici tekerleme kelimelerin ahengiyle fotojenik sunucuların ve bir o kadar da gerizekâlıların tarafından yönlendirilmesiyle oluşmuştur. bunların da tam ortasındaysa geçmişte kalmış birazcık nostaljili melankolik düşünceleri ve absürd ara gösterilerini de ekleyerek, hepsinin lolipop şekerlerinin renkleriyle beraber bizlere her sene bu trajikomedi "eurotrash" orjiyi, yani "euroçöplüğü" terimi yeniden belirlenerek, avrupa'nın sahte birliğini göstermektedir.

  elbette bu cöplüğün bu eğlencede yeri vardır. en çok rahatsız edici olay ise belirli sayıda insanların kem gözlerle ve zırnık kadar espiri anlayışları olmadan bu yarışmayı çok ciddiye almalarından ve eforlarını her halukârda kendi ulus aşkı için sarfederek bu yarışmanın kendi doğal halini anlamamalarından kaynaklanıyor. bu gerizekâlılar genellikle kendi ulusal finallerinde temsilcilerinin seleksiyonu için güç sahibiler, ki dolayısıyla bizler kendi kendimize yıllık yorucu espiri porsiyonumuzu sırtımızda taşıyoruz.

  ve nedense, zamandan zamana bir ülke kendi banal ulusculuğundan uyanıveriyor ve tavrını yerinde bilen, adam akıllı show ustalığı sergileyen ve yeri geldiğinde ise yarışmanın gericilerini takmayarak sağlıklı biçimde "hassiktir" diyebilecek yarışma temsilcisini belirliyor. işte bu sene bu ülke finlandiya.

  örneğin kiss'in ayak adımlarını takiben lordi medeni® hard rock gösterisidir, onun konsepti : görünüş itibarıyla çene içinde dili olan çirkin yaratıkların showu yanında muhteşem şekilde kabaca coşmaktır. bu grup kesinlikle eurovizyon tarihinde görülmemiş, ve mümkün olan en aksi ve en kaba yarışmacıdır. finlandiya'nin temsilcisi olarak seçilmesi bizlere bir çesit şiirsel adaleti göstermiyor. keskin tırnaklı orta parmağını sunduğunda koyun sürüsü kitleler şok olmuşlardır. avrupa medyasında yarattığı kötü itibar ve aynı zamanda kuş beyinli inançlı toplulukların gülünç sanatizm değerlendirmeleri bazılarımızın yüksek seste çıkardığı kahkaha gürültüleri bütün bu sirkin doğru olduğunu ve iyi anlaşıldığına dair yetmiyor.

  bu sayfa ve siz, sevgili okur, bir misyonunuz var: tüm avrupa'ya bizim "lordi'ye oy verin!" mesajini iletmek. nasil büyük çapta bir internet kampanyasının etkisi olduğunu (umutla) test edelim. bu mesaji e-posta, blog, telefon, sms, irc ve im ile bütün arkadaşlarınıza, arkadaşlarınızın arkadaşlarına, gündelik hayatta karşılaştığınız herkeze ve genel oarak eurovizyon şarkı yarışmasında 18 mayıs yarı finalde ve 20 mayıs finalde oy verebilecek tüm can dostlarınıza duyurunuz.

  eurovizyon'da tarih yazalim. oy hakkınızı deneyin!
  (wu wei 19.05.2006 14:18)
 4. lordi'ye 2006 eurovision şarkı yarışmasında birincilik getirmiş şarkıdır.
  toplam 292 puan almıştır, helal olsundur.
  (gogoz 21.05.2006 00:58)
 5. finlandiya'ya ilk kez eurovision ev sahipliği yapma hakkını kazandırmış lordi parçası.
  (fleur de lis 21.05.2006 01:02)
 6. eurovision şarkı yarışmasında süregelen pop kültürünü çökerten şarkıdır. bu şarkı ile gelecek yıllarda yarışma içerisinde bol miktarda rock müzik örneğiyle karşılaşılacaktır.
  (transkripsion 21.05.2006 01:17)
 7. finlandiya' nın neden böyle bir şarkı ile eurovision yarışmasına katıldığı bilinmemekle birlikte, metal kategorisine sokulmakla hata yapılan hafif rock şarkısı. popüler ve piyasa olma adaylığında birinci sıraya oynamış ve yarışmayı kazanmıştır.
  (suicide veil 21.05.2006 04:27)
 8. popüler kültürün yozluğundan, beynini uyuşturan saçma popülist zırvalardan bıkmış, usanmış yeni bir nesil geliyor sanirim dedirten eurovision 06 birincisi finlandiyali lordi grubunun hoş şarkısıdır.
  (anne rice 21.05.2006 08:01)
 9. en yakın rakibi rusya'ya açık ara fark atarak eurovision* birincisi olan lordi şarkısı. yunanistan, polonya, danimarka, norveç, ingiltere gibi ülkelerden 12 tam puan almayı başarıp ermenistan ve monaco'dan hiç puan alamamıştır. hard rock hallelujah'nın birinci olması şahane bir küresel eylemdir, türkiye de 7 puanla bu eylemde varlık göstererek yüzümüzü kara çıkarmamıştır.
  (wu wei 21.05.2006 09:30)
 10. onlarca komik şarkının arasında güzelliğiyle sırıtan şarkıydı ki bunu pek çok ülke farketmiş, oylarını finlandiyadan yana kullanmıştır. bence hak edilen bir başarıydı. emeklerinin karşılığını aldılar.** (bkz: lordi)
  (deified 21.05.2006 10:02)
 11. tamamiyle popüler kültürün karşıtı bir eylem gibi görünsede * hard rock ta mı popüler yoksa? sorusunu sormam ve cevabını vermekte çelişmem oldu. * yine de 2006 da yunanistan'da, eurovisionla güzel bir dalga geçildi. *
  (spiritualheigth 21.05.2006 10:17)
 12. sert müzik kavramının içinin boşaltılmasına bir örnek olarak gösterilebilecek şarkı.
  (sceptical dreamer 21.05.2006 11:44)
 13. görsellikle göz boyayan ancak müzikal açıdan pek bir değeri olmadığını düşündüğüm şarkı. kaldı ki, şarkının sahibi lordi'ye sorulması gereken madem eurovision'ı sevmiyorsunuz neden katılıyorsunuz? sorusunu da aklımıza getirmektedir. zira, muhteremlerin katılıp yarışabileceği başka yarışmalar da vardır, ancak bunlar da başarılı olmak zor geldiği için mi hafif ötesi eurovision'a girilmiştir o da ayrı bir tez konusudur. sanırım bu parça sadece farklı olduğu için eurovision'da başarılı olmuştur, zira bu parçaya kaliteli denirse tüm rock ve hard rock geçmişini bir kalemde silip çöpe atmak gerekir.
  (rsvyl 21.05.2006 11:57)
 14. playlistimde bolca tekrar dinlediğim, introsu kötü, ritimleri güzel, sözleri berbat olan fakat eurovision konseptine getirdiği negatif ve zıtlık kavramları ile yükselmiş, eurovision un bir müzik yarışması olduğu hatırlatmış ve farklı tondan girdiği yarışmada yaratıklığının da hediyesiyle seneye eurovision un mordor'da yapılmasını sağlamış şarkıdır. lakin black metal kökenli bir ülke olan finlandiya'dan daha güzel bir eser beklerdik. nedir "rock'n roll angel" ? * *
  (gilgalad 27.05.2006 11:31)
 15. bunca yıldır eurovision da kimsenin cesaret edip de aşamadıgı yılların kalıplaşmış sınırlarını çok da güzel bir şekilde aşan, herşeyin popüler kültür demek olmadıgını ifade eden ve onca ülkeden aldıgı oylarla da bunu bir güzel ispat etmiş lordi şarkısıdır.
  (therion 27.05.2006 15:49)
 16. klibinin, kostümlerinin ve müziğinin güzel olduğu su götürmez bir gerçek olan, ama sözleri berbat olan, 2006 eurovision birincisi lordi adlı grubun bildiğim tek şarkısı. bizim şarkımızın * yanında mükemmel ötesi denebilecek bu şarkının sahibi olan grubun * makyajının tam olarak üçsaat sürdüğü söylenir. gruba bizim ülkemiz tarafından tam puan gelmiştir. böyle bir grubun birinci olmasının nedeni dünyanın uyanıp metal müziğe dönmesinden mi, yoksa sadece özentilikten mi kaynaklanıyor acaba?
  (ninfa 16.07.2006 22:06)
 17. lordi'nin the arockalypse albümünde bulunan, aslında eurovision için yapılmamış şarkı.
  (sen sor ben soyleyeyim 16.07.2006 22:10)
 18. dünyanın en kötü şarkısı olsa bile, eurovision denen göstermelik yarışmaya inat kulağa kusursuz gelecek olan şarkı.
  seksi bir abla bulup arkasına hepsi birbirine benzeyen dansçılar koyup, içinde de bol bol i miss you, i love you, you are the one, benzeri kalıplar geçen uyduruk şarkılar yaptıkları zaman neden kimse sesini çıkarmıyor da, lordi birinci olunca rezalet oluyor anlayabilmiş değilim.
  (chihiro 16.07.2006 22:46)
 19. bir anda ünlenmiş ve aynı doğrultuda unutulmuş eurovision galibi şarkıdır. şu an kaç kişi tarafından dinlendiği de ayrı bir sorunsaldır.
  (tulkas 04.12.2006 20:24)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.