gelibolu

 1. türk tarihinin bittiği yerden tekrar ayağa kalkmasının gözlere deva olduğu, destan tanımının yapıldığı gerçek yerdir. ne toplar tüfekler ne yenilmez armadalar geçememiştir buradan. onur ne demek bilmiştir yabancı. kalplere düşen ilham ve gönül dolusu iman zaferi hazırlamıştır. anlatılmakla bitirilemeyecek bir yerdir gelibolu. adına şiirler yazılan, dualar edilen, toprağımızdaki her milletten ve her dinden insanın kanını döktüğü yerdir gelibolu. dünyanın en büyük savaşının mekanıdır. *
  (deli kadir uleyn 22.11.2006 16:16)
 2. harika plajlarinin yarisindan cogunu askerlerin sahiplendigi guzel ilcemiz.canakkale'nin trakya kesiminde yer alir. ayrica bulundugu yarimadaya adini veren ilcedir.cok sirin bir beldemizdir. cok kalabalik degildir. yalniz yaz sezonu biraz yogunlasir. gelibolu-lapseki vapuruna atlayip biga yarimadasi'na gecerken yunuslari ve rengarenk denizanalarini seyretmenin bazen de siddetli dalgalarla ziplamanin zevki cok baskadir. kucuk bir cocukken bir sene kaldigim bu beldeden aklimda kalanlardan biri de bayrak baba turbesidir. burada yatan z'atla bayraklar arasidaki iliskiyi cok iyi animsamiyorum lakin hatirladigim kadariyla turbesine herkes kucuk de olsa bir bayrak birakirdi. oyle ki turbe bayraktan kipkirmiziydi. babamla ciktigimiz yuruyuslerde gunesin batisi, gelibolu ve deniz uclusu buyuleyiciydi. bence gorulmesi gereken yerlerdendir.
  (catlakzombie 22.11.2006 21:00)
 3. çanakkale savaşı ile ilgili bugüne kadar gün yüzüne çıkmamış birçok mektubu, bilgiyi, fotoğraflarla objektif bir şekilde ele alan belgesel. insanın tüyleri diken diken oluyor. kahraman şehitlerimizin, 57nci alay'ın, büyük askeri deha mustafa kemal'in, neden orda olduğunu, kime karşı savaştığını bile bilmeyen anzakların hikayesini gözleriniz dolu dolu izliyorsunuz. en az 20 defa ziyaret etmeme rağmen, izledikten hemen sonra tekrar o topraklara koşma isteğini hissettim. bütün kahraman askerlerimize allah rahmet eylesin.

  *
  (mrty 29.04.2007 17:43)
 4. ölümün doğduğu yer ...
  (who 27.08.2007 17:50)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.