güngör bayrak

  1. geçtiğimiz günlerde ntv'de beyazıt öztürk'ün programına katılım göstermiş şahsiyet. hala tam olarak ne meslek yaptığını bilemiyor olsam da yabancı birisiyle evlenip, fransa'nın jet sosyetesine tepeden giriş yapmış, sonra ülkeye dönüp bunu ballandıra ballandıra anlatıp, türkiye - ab ilişkileri üzerine ahkam kesmeyi kendisine görev edindiğine şahit oldum. e yuh yani. görgüsüzlüğün bu kadarı
    (duman 18.12.2006 01:37)
  2. gerçek adı şerife bayrak'tır. hemşire olarak çalışırken sinemaya soyunmuş, sinemada boy gösterdiği dönemde konyalı şerife olarak anılmıştır. hayli dekolte filmlerde arz-ı endam eden sanatçı, "toprağın teri" isimli korku-gerilim filminde korkması gereken sahnelerde taklit ettiği mimiklerin korkudan eser taşımaması üzerine hedeflenmediği halde şuh kadın imajını pekiştirmiştir. bu filmin, güngör bayrağın açtığı üzüm sepetinin içinde kesik baş görüp korkmaya çalışması ama korkamaması sahnesi antolojilere geçmelidir.

    güngör hanım; sinemada dikiş tutturmayınca müziğe soyunmuş, 1985 yılında "telefonumu bekle" isimli bir albüm yapmıştır. şerife isminin gölgesinden kaçmak istediği için olsa gerek albümün çıkış parçası, "benim adım güngör bayrak"tır. şarkı "traka traka trak benim adım güngör bayrak" gibi ulvi sözler, telefon zili efektleri ve darbuka yankıları ile süslüdür. bu çalışma dinleyicilerin ilgisini çekmediği gibi sinirlerini de bozmuştur. müziği ve ülkesini geride bırakan şerife fransa'ya yerleşir, orada bir kont ile evlenerek lady ünvanını alır. ona artık lady berrichi demektedirler. dünyada bir kont ile evlenip lady ünvanına kavuşan ilk türk olduğu gibi ilk insandır da, çünkü kontlar izdivaç yaptıkları vakit eşlerinin kontes olması adettendir. güngör hanım'ın neden kontes olamadığı ise malesef hala bir muammadır, gizemini korumaktadır.

    bundan sonrasını yazamayacağım, elim varmıyor.
    (vladimir 19.12.2006 10:26)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.