gözün önünde beliren lekeler

 1. Çok sinir bozucudur. Göz sıvısınının akıntısının şeyetmesinden mi ne öyle bir şeylerden dolayı gözün ön değil de arka kısmında olan bir sorunmuş. Fazla olması halinde doktora başvurulmalıymış, bazı hastalıkların belirtisi olabilirmiş. Fazla monitöre bakmaktan dolayı da olurmuş.

  Gözünün önünde sinek uçtuğunu söyleyenler, gözlerinin önünde siyah siyah lekeler gördüğünü söyleyenler de aynı dertten muzdariptir. *
  bununla ilgili bir kısa film

  (tinuviel 07.10.2010 20:13 ~ 11.05.2012 20:54)
 2. fazla olduğunda değil fark edildiği anda doktora başvurulması gereken oluşum. göz içi sıvının akışkanlığını kaybedip yoğunlaşma bölgeleri oluşturmasından olabileceği gibi retina yırtılmasından da olabilir ki bu oldukça tehlikelidir. erken teşhiste bu yırtıklar lazer operasyonuyla kapatılır, yeter ki geç kalınmamış olsun, çok acı veren bir operasyon değil. eğer göz içi sıvısıyla alakalı olan durum söz konusuysa bir şey yapılmıyor diye biliyorum.
  (queen tinorfithiel 07.10.2010 22:09)
 3. vücuda giren kurtlardan, tenyalardan vs. böyle bir şey olması mümkündür. göze kadar ulaştıklarında, göz önünde kurtçukların şekli görülebilmektedir.


  --! spoiler !--

  house m.d'nin bir bölümünde* de böyle bir vaka vardı. otistik bir çocuk, oynadığı kum havuzundaki kumları yediğinden, kurtçuklar vücuduna giriyor. gözü önünde de sürekli kurtların lekesini görüyordu. kaçırılmaması gereken, güzel bir bölümdü.

  --! spoiler !--

  (breegadoon 07.10.2010 23:02)
 4. (bkz: tavşan humması)
  (olurooleseylerbazen 11.05.2012 21:55)
 5. bir de yüksek tansiyonla alakalı olabiliyor galiba. gözün ani ve parlak ışığa maruz kalması da sebeplerden biri diye biliyorum. ölçtürün tansiyonunuzu sık sık. şehir çocuğusunuz çoğunuz, çıkmıştır 18'lere ruhunuz duymaz valla...
  (hazeyame 11.05.2012 22:39)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.