frpnet net

 1. frpnet sitesi 14 nisan 2004 tarihinde kurulmuş bir fantastik kurgu sitesidir. sitenin amacı fantastik kurgu ve fantastik edebiyatın türkiye'deki gelişimini hızlandırmak ve insanların bu hayal dünyasının içine rahatça girebilmesine olanak sağlamaktır.

  frpnet sitesinde fantastik diyarlar hakkında birçok bilgi bulabilirsiniz. bu bilgiler şimdilik dragonlance, forgotten realms, ravenloft, conan, birthright, call of cthulhu, vampire, dark sun ve nysera diyarlarıdır.

  diyar bilgilerinin yanında frp hakkında bilgilendirici yazılar ve programlar bulup oyunlarınızda rahatça kullanabilirsiniz. oyun yöneticileri (dm-gm-st) için de oldukça güzel öğütler ve programlar mevcut.

  sitede, site kullanıcılarının ve site yazarlarının yazdığı hikayeler, makaleler, incelemeler de mevcut. tanınmış kişiler ile de yapılmış röportajlara siteden ulaşabilirsiniz.

  eğer fantastik resimler arıyorsanız galer bölümünde yüzlerce fantastik temalı resim bulabilirsiniz. çizim okulu bölümünde de yeni çizer olmaya aday kişilere yardımcı olacak dökümanlar bulunuyor.

  fantastik edebiyat ve bilimkurgu edebiyatını da bu siteden kolaylıkla takip edebilirsiniz. yeni çıkan tüm fantastik ve bilimkurgu kitaplarıyla ilgili en güncel bilgiler sitede veriliyor. hemen hemen her gün güncellenen sitede bulamayacağınız bilgi yok gibi.

  eğer fantastik kurgu ve frp ile ilgileniyorsanız bu site vazgeçemeyeceğiniz bir site olacaktır.
  http://www.frpnet.net
  (keri 28.07.2006 10:39)
 2. fantastik dünyalar hakkında bilgi almak istiyorsanız uğramanız gereken bir iki siteden birisi. açıkcası şu sıralar ciddi manada uğraşılan tek site. kayıpdünya, fantastürk, derinboyut, lostlibrary gibi sitelerin olmaması ya da güncellenmemesi nedeni ile ortaya çıkan boşluğu doldurabilme yetisine sahip web sitesi. henüz katılma fırsatı bulamasak da ödüllü yarışmalar düzenlemekte, verdiği hediyelerle mutlu etmekte... forumu ile de bilgi paylaşımı yapmanız mümkün.
  (tulkas 28.07.2006 11:02)
 3. fantastik kurgu ve oyunlarla ilgili son dönemin en aktif yerli sitesidir
  (eripmav 03.08.2006 21:50)
 4. gittikçe gelişen ve yenilenen kaliteli fantastik kurgu oluşumu.diyarlar, oyun sistemi hakkında bilgi ve her yeni dm'in okuması gereken dm derslerinin yanı sıra bir çok makale , hikaye , inceleme içerir. sitede elaine cunningham , barış müstecaplıoğlu , yiğit değer bengi gibi yazarlarla yapılmış söyleşilerde vardır.
  (audric 07.08.2006 02:22)
 5. yenilenen forumu ve sürekli güncellenen bilgileri ile türkiye'nin fantastik kurgu portalı haline gelen site.
  (keri 13.08.2006 09:14)
 6. toplu sms haber sistemi ile bir ilke imza atan fantastik kurgu sitesi.
  (keri 06.09.2006 18:46)
 7. frp veya fantastik kurgu denildiği zaman, türkiye'de akla gelen adres olmuş durumdadır.
  (tulkas 06.04.2007 04:54)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.