dj

 1. aslında dj'lik 1970 li yıllarda çoğunluğu zencilerin oluşturduğu bir toplumun hiphop gösterilerinin müzik değiştiren adamlarıdır. o zamana göre müzik değiştiren adamlar, zaman ıçinde evrimleşerek mix yapmak, parçalara back müzik yapmak gibi misyonlara bürünüp;şu an ki dj [disc jokey] liğin ününü ve yaratıcı etkisini getirmiştir.aslında duyguyu kafanızda kurguladığınızda gerçekten yaratıcılıkla bağdaştığını anlayabilirsiniz. dj'likte yetenek,vücut dili aslında ön plandadır.dj animasyon işinin yarsıdır. eğlendiren kesin eğleniyordur ki eğlendiriyordurda. monitörü dinle playi tuşla olayın ana teması budur.
  (angelus 26.03.2006 23:40)
 2. (bkz: disc jockey)'in kısaltışmışıdır.
  (lucifer 13.09.2006 19:21)
 3. (bkz: vj)
  (vladimir 18.05.2007 10:46)
 4. disardan bakildiginda hovarda ve surekli eglenen insanlar olarak gorulurler ancak profosyonel anlamda calisan kisiler icin durum bu kadar toz pembe degildir, mesleki karizmasi nedeniyle karsi cinsin ilgisini cektigi dogrudur (ozellikle karsi cins alkolluyken) canli performanslarda caldigin mekanin super starı odur, insanlari costurdukca dahada buyur sahnesinde kendiside bu elektrikten payini alir egosu oksanir.
  gelelim toz pembe olmayan kisma: bilindiginin aksine dj hergun baska biriyle birlikte olma luksune sahip degildir cunku muzik yapmakla yukumludur ve icinde bulundugu kabinden ayrilma sansi yoktur,tum problemlerine ragmen keyifli gorunmek zorundadir (genelde bi dj basslari duymaya basladiginda dunyadan siyrilir),kalabaliga caldiginda suru psikolojisi sayesinde genelde sorun yasamaz ancak kisi sayisi 200 kisiye kadarsa isi cok zor olur cunku gruplasmalar vardir ve her grubun dinlemek istedigi farklidir yani birine yaransan digerine yaranamassin, gunumuzde bu isten para kazanmak icin iyi playlist yada basarili remixler yapmak yetmez is artik iyice produksyona donmus durumda oldugundan djler kendi albumlerini yapmaya baslamistir.
  (conick 29.07.2007 14:00)
 5. eline bi tane 6630 cep telefonu alan kişilerin kendisini "dj" ilan ettiği bir meslek...
  çok komik...herkes dicey oluyor...
  hatta öyle ileri gitti ki bu yeni-yetme diceyler, duvarlar mail adreslerini yazıyorlar...
  en meşhur olanı, dj_dmx@hotmail.com :)
  (yediiklim 31.10.2007 21:25)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.