conan o brien

 1. İtici görünümlü, zorlama esprilerini birbiri ardına sıralayan güldürmeyi amaçlayıp sadece izleyeni 10 saniyede sıkmayı başabilen talk showcu.
  (vladimir 06.05.2008 14:01)
 2. Bu aralar Jay Leno ve NBC yönetimiyle sıkı bir kavga içinde olan İrlanda asıllı şovmen. Sebep ise, eskiden Jay Leno'nun program yaptığı saatte yaptığı (yani Night Show tabir edilen, saat 11de başlayan) şov programını NBC yönetiminin tekrar Leno'ya vermek istemesidir. Dün geceki şovunda sürekli Leno'ya ve NBC'ye giydirip durmuştur. Bazı espriler cidden komikti ama... Mesela küçük bir çocuğa verdiği nasihat: "Hayallerinden sakın vazgeçme. Yeterince çalışırsan hayallerine mutlaka kavuşursun... Jay Leno da aynı şeyi yapmak istemediği sürece!" *
  (itaatsiz 15.01.2010 00:45)
 3. bu tip programların neredeyse tamamı hazır metinler üzerine oturtulmuş durumda. konuklara bile ne söylemesi gerektiği anlatılmış önceden, belki de hazır metinler ezberletiliyordur. o derece yani. ama yine de rastladığımda beğeniyle izliyorum kendisini. gayet eğlendirici bir show programı sunucusu kendisi, saturday night live show ile birlikte yüzümü güldürenlerden kısacası. ayrıca conancığıma southpark filminden de sempatim vardır. allahım ben naaaptım diyerek kendini intihar edişi, üzerine düştüğü arabanın alarmının ötmesi, arabanın sahibinin gelip alarmı kapatıp gitmesi... çizgi filmdeki hali bile komikti.
  (baptista 15.01.2010 00:58)
 4. nam-ı diğer coco. 22 yıl boyunca NBC kanalında çalışmış, bunun 5 yılı komedi yazarı olarak, 16 yılı late night show sunucusu olarak, 7 ayı da harikulade bir tonight show sunucusu olarak geçmiş. tarihteki en kısa süreli tonight show sunuculuğu olmuş bu aynı zamanda. kızıl, sabit şekilli saçları, çilleri, çok beyaz bir teni var. 193 cm boyu var. garip garip mimikleri, halleri var. şahsen çok sevdiğim, en sevdiğim komedyen.
  rolling stone'a kapak da oldu,
  şimdi bu adama bir haksızlık yapılıyor, ülkesinde her komedyenin hayalini süsleyen tonight show sunuculuğu, bir önceki sunucu jay leno istedi diye elinden alınıyor. durum şöyle;

  1. konum:
  22.00 bildiğin prime-time
  23.30 tonight show: jay leno
  00.30 late night: conan o'brien
  nbc: iyiymiş lan

  2. konum:
  22.00 prime-time: jay leno
  23.30 tonight show: conan o'brien
  00.30 late night: jimmy fellon
  nbc: du bakalı' nolcek

  şimdi bu konumda yaklaşık 7 ay takıldıktan sonra, jay leno prime time da tutunamıyor, reytingler inişe geçiyor, reklamlar çekiliyor, nbc çok üzülüyor, ulan napsak, şu adamı kovsak mı konuşmaları geçiyor aralarında. ama jay leno da boru değil, 17 sene tonight show'u sunmuş, nufüzü fizanı aşan koca çeneli bir adam. ben böyle sevmedim, bana geri verin 23.30'umu diye tutturuyor. nbc de eski dostunu kırmıyor, bu adamla 17 sene gitti, yine gider mantığıyla.

  gencecik civanım delikanlı conan o'brien'a haber salıyorlar, ya jimmy fellon'a kıyıp seni late night'a kaydıracağız, yada bohçanı topla sana yol gözüktü diye. conan da istenmediğim yerde durmam diyor. çok üzüldüm ama 40 milyon $ verin yoluma gideyim diyor. programının son 2 haftasında gerek nbc'ye, gerek jay leno'ya sokmadığı laf kalmıyor, zaten iyi durumda olan reytingleri %50 oranda artıyor. biz de şaşıp kalıyoruz, ulan nasıl kendi kanalına bu kadar sövüyo bu adamlar diye. bir yandan deli gibi gülüyoruz. bir yandan hakkaten kovacaklar mı şimdi bunu diye üzülüyoruz.

  bu arada conan'ı destekleyenler hızla artıyor, i'm with coco sloganı çıkıyor, diğer kanallardan ünlü sunucular jimmy kimmel olsun, david letterman olsun jay leno'ya nbc'ye giydirdikçe giydiriyor. ki zaten letterman'ın önceden yine benzer bir konu sebebiyle bir garezi var leno'ya. saldırı saldırı üstüne, kan gövdeyi götürüyor, televizyon dünyasında ortalık yıkılıyor. jay leno, hiçbirşey yokmuş gibi davranmaya devam ediyor. ncb arada bir geçici rahartsızlık sebebiyle özür diliyor falan. yalandan geçiştirmeler. haksızların gıkı çıkmıyor.

  coco, programlarında hala kırıp geçiriyor. hayalindeki işten kovulmuş adam edası yok, tripler, havalar, moral bozukluğu yok, çıkartabildiği kadar mizah malzemesi çıkarıyor bu savaştan, bir ara yalan haber olduğu düşünülüyor, reyting uğruna yapılıyor deniliyor, ama dün (22.01.2010 cuma) conan son programını yapıp, nbc'den ayrılıyor. giderken yine muhteşem bir program yapıyor, yine güldürüyor, 22 yıldır ekmeğini yediği kanala, attığı kazığa rağmen teşekkür ediyor, gençlere samimi bir "siz de başarabilirsiniz" mesajı veriyor, duygusallaştırıyor, kimisini ağlatıyor.

  7 ay boyunca yayın yasağı var şimdi nbc'yle anlaşması sebebiyle, herhangi bir kanalda başka bir program sunamayacak bu süre zarfında. geçtiğimiz 7 ay çok hızlı geçmişti, bu 7 ayın geçmesini de merakla bekliyorum. yepyeni projelerle karşımızda olacak, yine bu adama çok güleceğim, gece gece mutlu olacağım.

  bir not olarak, bu ülkede* televizyonculuk bize göre fazlasıyla profesyonel yapıldığı için, gerçek olanla senaryo gereği yapılanı kolay kolay ayırt edemiyoruz. herşey hazır metinler üzerine oturtulmuş değil yani. gerçekte olanları da bir çabuklukla senaryoya uygulayıp, işlerine geldiği gibi kullanabildikleri için, işlerinde bu kadar başarılı oldukları için de bu adama ve ekibine şahsım adına teşekkür ediyorum. conan candır.
  (halukumben 23.01.2010 19:54)
 5. keyifli, komik, kendi halinde, enteresan bir arkadaş. biraz itici bir yüzü olmasına rağmen takip eden sağlam bir izleyici kitlesi var. bir ara friends'in phoebe'si lisa kudrow ile beraberdi ama bu yıllar, yıllar önceydi...
  (kimsekim 11.02.2010 19:52)
 6. yaptığı açıklamaya göre artık tbs'te kendi adını taşıyan şovu sunacak: (bkz: conan)

  göreceğiz bakalım neler olacak!
  (breegadoon 03.09.2010 02:05 ~ 03.09.2010 02:17)
 7. herif çatlak hakikaten, son tanıtımlarından biri ve seksi pozları için linge (bkz. gökçekce'de link) tığlayınız : http://http://video.ntvmsnbc.com/conanin-masasi-sova-hazir.html
  (number51 20.01.2011 00:25)
 8. dünyanın en komik kostümünü giyse, en komik şakasını yapsa, en komik pozunu verse yine olmayacak şovmen. "bana göre" demek lazım tabii. bütün amerika adamın hastası. da olay nedir hakkaten anlayabilmiş değilim yıllardır.
  (wannagoforaride 20.01.2011 17:05)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.